Rozbřesk

13. května 2011 v 12:10 | Eruvië |  News
V pondělí jsem dostala nápad. Shodou náhod jsem měla k dispozici foťák a zároveň spala nedaleko Panské skály, takže jsem se rozhodla, že vyfotím východ slunce. Aby toho nebylo málo, četla jsem na internetu, že je až dokonce května vidět pouhým okem několik planet pěkně seřazených a že jsou právě vidět pouze před východem slunce. Chtěla jsem vše vzít "z jedné vody načisto." Večer jsem se ještě prošla, abych si přesně vytýčila cestu, udělala pár zkušebních fotek a budíka si nařídila na 4.30 ráno a šla velmi brzy spát.
Musím podotknout, že fotoaparát bylo opravdu velice nutné si den před focením trochu osahat, neboť má tolik funkcí, že člověk (zejména já) neví, co dřív nastavit a hlavně jak...
Když mě probudila melodie budíku z mého telefonu, ani chvilku jsem neváhala, doufala jsem alespoň v malé dobrodružství. Venku už se pomalu rozednívalo a já měla zhruba hodinu čas, než sluníčko vykoukne nad obzor. Murphy ovšem nechyběl. Jak jsem se snažila být co nejvíc potichu, upadla mi klikau dveří, zakopnula jsem o lavor a pomalu vzbudila celý barák. Co nejrychleji jsem si tedy sbalila věci a vyrazila.
Vesnice byla tichá. Pospíchala jsem a každou chvíli se otáčela, jestli mě někdo nesleduje, moje kroky vydávaly prapodivnou ozvěnu, která mě poměrně hodně děsila. Po chvilce spěchu jsem vesničku nechala za sebou a byla téměř u cíle své cesty. Na tvrdé a chladné půdě zněly dopady mých nohou dutě, jakobych se mohla každou chvíli propadnout. Pospíchala jsem k vrcholu skály. Slunce se teprve chystalo vystoupit zpoza horizontu, ale bylo už světla hodně, takže můj plán na focení planet ztrozkotal. Vyfotila jsem si pár snímků z ruky a nastavila foťák na pouzdro a na obzor a čekala. Celý proces vycházení slunce a focení různých barev oblohy a mraků trval zhruba 35 minut, než sluníčko vykouklo a jeho paprsky se rozlily po bližším i vzdálenějším okolí Panské skály.
Fotoaparát už byl skoro vybitý, paprsky dodávaly okolní zeleni nádherný odstín a já spokojeně vykračovala zpátky. Den jsem začala sice příliš brzy, ale stálo to za to!
A jak dopadly fotky, jakmile to půjde, přidám je k článku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama