Svou cestou?

18. května 2011 v 16:53 | Eruvië |  News
Právě jsem si přečetla velmi zajímavý článek na jednom ze svých oblíbenných blogů a mám hlavu plnou myšlenek, momentálně si je trochu musím srovnat. Každopádně bych sem chtěla napsat reakci.
Před dvěma dny jsem si "podala přihlášku" do Autorského klubu. Proč vlastně? Chtěla bych, aby můj blog četlo víc lidí, především články v rubrikách Veršovánky a Náhlá inspirace. Psaní je mým koníčkem, ale proč psát, když to nikdo nečte a hlavně když vůbec netuším, jestli jsem na správné cestě. Občas se najde dobrá duše, která mi článek pochválí, ale zpravidla jen najdu zmínku, kolik lidí navštívilo můj blog a nic víc. Ani jsem příliš nepřemýšlela, jestli splňuji podmínky a jestli bych do nějakého exkluzivního klubu chtěla patřit a zabývat se řešením problémů, ke kterým bych se v rámci klubu třeba chtěla vyjadřovat. Zpravidla bývám nekonfliktní typ a "hraju si na svém písečku." Je opravdu tak důležité být členem širšího společenství?
Každý chce někam patřit, chce slyšet, že něco udělal správně. Já osobně často bojuji se svou leností. Jsou chvíle, kdy chci něco napsat, vyjádřit se k tématu, dát radu nebo podnět k přemýšlení ostatním, ale je mnoho chvil, kdy chci mít pokoj a nechce se mi absolutně nic. Mívám hodně snů a poměrně často, ráno z nich zbývají však jen pocity a útržky, ve chvílích, kdy usedámm k počítači a chci něco napsat, pak často nemůžu urovnat myšlenky a najít správná slova, kterými bych popsala příběh, který se odehrál v mých snech. Ráda si pohrávám s rodným jazykem, který zbožňuji, ráda fantazíruji o světech, které přede mnou někdo načtrl v hrubých rysech, ale na tohle všechno musí mít člověk buď obrovskou fantazii nebo velikou sebekázeň. Prvním oplývám pouze v omezené míře a tím druhým vůbec. Bude tedy stačit člověku, který určuje, zda se blog stane "exkluzivním" či plevelem, mých několik krátkých povídek a mnoho myšlenek, které čte jen málo lidí? A měla by mě vůbec tato otázka trápit?
Odpověď na první otázku bude zřejmě záporná, ačkoliv teď předbíhám. Druhá otázka je otevřená. Jak se vůbec dozvím, že jsem nevyhověla? Netuším a nechce se mi to teď zkoumat (lenost vítězí), ale hlavní je, že doufám, že budu psát dál a že mě nezdar nezlomí a budu dál zkoušet předávat to, co mám na srdci, v duši a hlavně v hlavě.
A jak jste na tom vy? Patříte někam? Přemýšlíte o tom?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama