Hořké kafe

30. dubna 2012 v 12:41 | Eruvië
Začátkem mého příspěvku bych si chtěla přihřát vlastní polívčičku Úžasný Dnes ráno jsem osobně přidávala do tématu týdne nové téma, tak mě napadlo, že by vlastně byla ostuda, kdybych k němu vůbec nic nenapsala, obzvlášť, když miluju čokoládu.

Jaká vlastně u mě vznikne asociace, když se řekne sladkosti? Okamžitě mi vytane namysli sen, který se mi jednou dávno zdál. Byla jsem v bílé cukrárně plné sladkostí. Dortů, bonbónků, koláčů a všeho sladkého. V tom snu jsem propadla naprosto nechutnému obžerství a všechno jsem ochutnávala, přežírala jsem se a všemožně se snažila, abych do sebe dostala co nejvíc dobrůtek. Bylo to nechutné, naprosto obscénní a v podstatě nepopsatelné, jak pocity, tak situace. Ironií je, že miluju hořké kafe s mlékem. Sladké nápoje prostě nemusím. Čokoládu jsem si musela zakázat (jakmile se do ní pustím, vysaju doma všechny tajné skrýše a pořád nemám dost) a z koláčů a dortů sním často jen kousek, protože je to prostě moc sladké. Ale sladkosti nejsou jen o jídle. Nejsladší pocit je uspokojení a obzvlášť, když mu předchází pochvala. Sladké jsou také vůně. Miluji sladkou vůni květin. Sladká je i barva. Absolutně nejsladší barvou je pro mě růžová, ne pink, ale tzv. starorůžová. Kdyby mi tahle barva slušela a můj partner ji měl rád, tak ji mám úplně všude, všechno by bylo tak přeslazené, až by mi z toho bylo blbě, takže s růžovou pracuji opatrně Mrkající Co je ještě v životě sladké? Pro mě všechno, z čeho mám dobré pocity, takže v podstatě se sladkým nešetřím.
Sladký bude i zítřek, protože je jaro a bude volno a doufám, že i hezké počasí. A protože slovo sladké se neužívá jen v souvislosti s jídlem, budu dál krást sladké polibky, trávit sladké chvilky klidu, číst doslova přeslazené románky, kochat se sladkou rozkvetlou přírodou, nasávat sladké vůně, vychutnávat si sladké sluníčko a po práci si doma dám hořké kafe s mlíkem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama