A to myslíš vážně?!

24. května 2012 v 9:57 | Eruvië |  News
Čtvrtý den maturit. Nejdřív stojím před skříní a pak před zrcadlem. Oblečení na sebe natáhnu a téměř v zápětí letí zase na zem. Prostě to pořád není ONO!
Zrcadlo: "Sukně má ideální délku pod kolena, halenka je pěkná červená."
Já: "ale je v tom příšerné vedro."
Zrcadlo: "Sukně s tunikou...
Já: "V tom vedro není
Zrcadlo: "Ale vypadá to divně dohromady. Kalhoty?"
Já: "Jsem snad blázen v tomhle vedru?!"
Zrcadlo: "Ale k té nové tunice to vypadá krásně!"
Nakonec naši licitaci s mým odrazem v zrcadle utnu a obléknu si naprosto nezpůsobně letní šaty, boty, čapnu kabelku a letím. Bohužel ve výtahu máme také zrcadlo a můj odraz na mě vyděšeně zírá: "Proboha! Cos to provedla!"
A co jsem provedla? Vzala si šaty nad kolena a na ramínka. Co mému odrazu vadí? Že mám ošklivé nohy (do X), tlusté ruce a podobné detaily. Jenže tohle mě přece nemůže donutit, abych v parném dni chodila zahalená, jak muslimská žena. Nebo ano? Viděli jste někoho na ulici a řekli si, že nemá soudnost? Já několikrát a doufám, že už to neudělám, protože o mně si může říct kdokoliv (třeba můj odraz v zrcadle) to samé a je mi to ode dneška jedno, protože se odmítám podřizovat obecnému ideálu a halit se. Prostě a jednoduše: Zvykejte si. Poprvé za celý týden mi je tak akorát, ani vedro, ani zima a je mi fajn. Hurá!
Takže pro všechny, kteří vzdychají nad tím, že nevypadají jako modelky nebo modelové na stránkách časopisů: Viděli jste, co všechno umí grafické editory? Jak krásně vyretušují špíček, obličej a podobně? Tak si z toho sakra neberte žádný příklad, protože na stránkách časopisů realitu neuvidíte. A pokud vám ani tohle nestačí a nevyžene chmury z hlavy, tak jděte něco dělat a neseďte jen u počítače. Já se objednala na příští týden 3x na cvičení, 1000 měsíčně v háji, ale alespoň pro sebe budu něco dělat :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Robka Robka | Web | 24. května 2012 v 18:20 | Reagovat

Myslím, že my ženské jsme k sobě zbytečně kritické. Pořád máme strach, aby se na nás náhodou někdo nedíval přes prsty za to, co máme na sobě, nebo jak vypadáme. Třeba chlapi tohle vůbec neřeší. A čím to je? Tím, že do nás odmala hustili, že holčička musí být hezky upravená, čistá a že jí to musí slušet. To si sebou neseme pořád dál. Je dobré někdy to prolomit a vykašlat se na pravidla. V zájmu vlastního zdraví určitě:-)

2 Radičik Radičik | E-mail | Web | 24. května 2012 v 22:03 | Reagovat

Skvělé - rozhovor se zrcadlem, pozitivní  a plné inspirace. Jen tak dál.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama