Pouta se tvoří všude

3. května 2012 v 13:35 | Eruvië |  Movies
Kamarádka hodnotí filmy na ČSFD, což znamená, že chodí neustále do kina a často se dívá na filmy. Na Facebook vložila odkaz na film, který se jí moc líbil, tak jsem si řekla, že se na něj také podívám. Přečetla jsem si popis děje a očekávala jakousi vlažnou komedii, která spíše bude poukazovat na sociální rozdíly a nerovnosti v dnešní Francii. Opak byl však pravdou, u některých scén jsem doslova brečela smíchy a jindy nechápala, jak na takovou věc může někdo přijít.

Film: Intouchables (Nedotknutelní)
Režie: Olivier Nakache, Eric Toledano
Hrají: Francois Cluzet, Omar Sy, Anne Le Ny, Clotilde Mollet a další

Nedotknutelní (oficiální video)

Film byl inspirován skutečným příběhem. Námět není sám o sobě příliš vtipný: bohatý (až nechutně) Phillipe je od krku dolů ochrnutý a upoutaný na invalidní vozík. Driss je, nejspíš, typickým obyvatelem pařížského předměstí, je téměř bez peněz, právě ho pustili z vězení a pobírá dávky na úřadě. Co se stane, když se tihle dva muži jednoho dne setkají? Naprostá srážka dvou absolutně odlišných charakterů a potažmo i kultur. Driss potřeboval potvrzení na úřad, že hledá práci a Philippe si ho vybral jako svého ošetřovatele. Co na tom, že nemá zkušenosti a oproti ostatním uchazečům je naprosto nemožný? Přináší s sebou chaos a život, který se sice Philippeho okolí nelíbí, ale jemu evidentně prospívá. Film ani jednou nezakulhal, končí otevřeně, ale přesto dobře. Hlavní hrdinové se doplňují a jedna vtipná situace střídá druhou. Víc z děje prozrazovat opravdu nebudu, protože tohle stojí za shlédnutí Úžasný
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sherylinlee sherylinlee | E-mail | Web | 14. května 2012 v 17:08 | Reagovat

Strašne ma tento film zaujal, hneď aj idem sťahovať :). Vyzerá tak inak, zaujímavo. Už sa na neho teším. Čo sa týka farby, červených odleskov mahagónovej sa veľmi ťažko zbavuje. Celkovo ani čierna bordové odlesky nezakryje. Po viacnásobnom farbení až červená zmizne. Ja som asi už mala všetky farby na hlave (okrem blond :D). Viem, viem, ničím si vlasy, ale ja stále potrebujem zmenu :(. No možno sa raz ustálim, teraz sa mi tá ryšavá moc, moc páči :D.

2 sherylinlee sherylinlee | E-mail | Web | 8. července 2012 v 21:33 | Reagovat

Ináč som hovorila, že som si pozrela tento film? Bol naozaj super a ešte aj v dobrej kvalite. A potom sestra mala školský výlet a šli do kina na tento film. A opäť s titulkami a bolo to po francúzsky :) (nie titulky, ale dubing :D).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama