Upírstvo tak trochu jinak...

24. května 2012 v 11:29 | Eruvië |  Movies
Máte rádi upíry? Máte rádi snímky, kde jsou dva hlavní hrdinové jiný živočišný druh a jejich společná láska všechno překoná? Milujete Johnnyho Deppa ve všech jeho podobách? Pokud jste na první dvě otázky odpověděli ano a jste nadšení fanouškové Twillight, tak na tento film zapomeňte. Pokud jste odpověděli ano na poslední otázku a navíc fandíte Timu Burtonovi, tak můžete směle vyrazit a bát se v jeho koutech Temných stínů.

Film: Temné stíny
Režie: Tim Burton
Hrají: J. Depp, E. Green, M. Pfeiffer, H. Bonham Carter, A. Cooper, Ch. Lee a další.

Dark Shadows (oficiální trailer)


Barnabas Collins měl rodinu, měl lásku a měl v podstatě šťastný život na konci 18. století. A protože kam nemůže čert, tam nastrčí ženskou, tak na počátku všech jeho trablů stála zhrzená milenka (v podání nádherné Evy Green), která se nedokáže smířit s tím, že ji Barnabas nechce (a to ani po téměř 200 letech). Když je takovou milenkou čarodějnice, tak vězte, že vás čeká nesmrtelnost, abyste si mohli své prokletí pořádně užít. Angelique zajistila smrt Barnabasových rodičů, omámila jeho lásku, aby spáchala sebevraždu a samotného Barnabase proměnila v upíra a uspořádala na něj pogrom, jehož výsledkem nebyla Barnabasova smrt, ale jeho umístění do speciální rakve a zakopání hluboko pod zem.
20. století však bylo nepokojné a doprovázené obrovským stavebním boomem všeho druhu a v roce 1972 se několika dělníkům (zřejmě při noční směně) podařilo vykopat zvláštní zapečetěnou bednu. A co byste neměli dělat, když najdete tajemnou bednu? Kdo žije, asi neví a kdo je mrtvý, ten to ví, ale nikomu neřekne...
Mezitím do Collinsportu na panství Collinwood přijíždí tajemná Victoria, která je nápadně podobná Barnabasově mrtvé milované Josette a která také vidí Josettina ducha. Setkáváme se také s Barnabasovými potomky. Dominantní Elisabeth (M. Pfeiffer) a její divnou pubertální dcerou Caroline, Elisabethiným neschopným bratrem Rogerem a Rogerovým synem Davidem (ten se není schopen vyrovnat se smrtí své matky a vídá jejího ducha). Právě Davidovi má Vicky dělat guvernantku. Partičku doplňují ještě dva sluhové (jeden lepší než druhá) a psychiatrička Julie v podání Helen Bonham Carter.
Svých potomků se Barnabas ujme po vystoupení ze svého hrobu a malé svačince. Jeho pravé tajemství zná pouze Elisabeth a později se ho dozví i Julie a snaží se mu pomoci, aby se stal člověkem (kvůli Vicky samozřejmě). Barnabas své rodině pomáhá rozjet bussines a vše běží jako po drátkách, dokud se do všeho nevloží nakvašená Angelique a film nenabere spád. A jak dopadne? Běžte se podívat do kina :-)
Můj pocit? Z Tima Burtona mám poslední dobou pocit, že začíná být silně mimo realitu. Jeho ztvárnění filmů mě čím dál tím víc odpuzuje a vyvolává ve mně nechuť se na filmy podívat. Tenhle film byl trochu jiný a podle ukázek to mohla být dobrá komedie. Ano, šla jsem do kina, chvílemi se i zasmála, ale film roste a padá s hlavním představitelem. Připomíná mi levné příšerné seriály typu Řekni, kdo tě zabil. V první chvíli jsem byla nadšená, pobavilo mě to. V druhé chvíli jsem o filmu přemýšlela jako o parodii a nyní? Tim Burton ztrácí šmrc a film jsem buď nepochopila, nebo prostě za moc nestál. Doporučení? Za 220 Kč v Cinestaru (2 lístky) to bylo fakt drahé.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Baju Baju | E-mail | Web | 24. května 2012 v 12:36 | Reagovat

Odpovídám ano na Deppa, ano na Burtona, ale stejně to nebylo ono...A to že já jsem ochotná přehlédnout hodně, když jsou tyhle jména, hlavně to Deppovo u nějakého filmu. Tentokrát mi přišel Burton až nehezky neburtonovský a konec (asi poslední půl hodiny)přebíjí celkový neutrální až dobrý dojem z filmu...bohužel.

2 kirma-lee kirma-lee | Web | 24. května 2012 v 16:29 | Reagovat

Na Dark Shadows se chci co nejdřív podívat, protože nejenom, že je to další z filmů od Tima Burtona, kterýho zbožňuju, ale hlavně je tam Johnny xD I ten děj zní opravdu fantasticky, akorát mě v tom traileru nějak namíchla ta blondýna. Nevím proč :D

3 Eruvië Eruvië | Web | 24. května 2012 v 16:36 | Reagovat

Blondýna je Angelique, hlavní mrcha :-D

4 Jaderňačka Jaderňačka | Web | 17. srpna 2012 v 9:12 | Reagovat

To je supr film!! Ale ta druhá půlka se už nějak zvrtla, ve chvíli, kdy po něm čarodějnice začala zvracet :D

5 Vendy Vendy | Web | 21. října 2012 v 23:13 | Reagovat

Tohle mi nějak uniklo. Deppa mám ráda snad ve všech filmech. Takže - dobrý tip!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama