Proč si vždycky vybírám bílé figurky

14. srpna 2012 v 19:13 | Eruvië |  News
Titulek mého blogu je Colors of Life." Překládám to jako Barvy života. Jako motto jsem si vypůjčila citát Jakuba Hladíka: "Život je jako omalovánky. Je jen na člověku, jaké použije barvy." Takže jsem se rozhodla, že napíšu nejúžasnější článek k tématu týdne a budu ve výběru atd. Můj článek by obsahoval mimo jiné větu: "Jakou barvu má tma? Jako tvoje myšlenky. Je temná a černá." A byla by to nějaká tajemná a temná povídka o životě nebo možná neživotě. Nevím. Nedovedla jsem nápad do konce. Takhle to u mě totiž chodí, napadne mě věta či několik vět a připisuji postupně zbytek.
Jenže tahle moje myšlenka ani nedojde svého konce. Minimálně ne tento týden. Proč? Protože hodnotím TT. A jak se říká, do třetice všeho dobrého i zlého, doufám, že mi neujedou nervy. Protože je teprve úterý a moje myšlenky jsou opravdu temné a černé jako tma, když vás zavřou do hluboké díry a vy nevidíte. Doufám, že se to zlepší. Ale já vždycky doufám. Proto si také vždycky vybírám bílé figurky, když hraju šachy. Protože doufám, že snad tentokrát vyhraju (nejsem dobrý taktit) a taky proto, že táhnou první. A ačkoliv jsem zatím nevyhrála ani jednou, neustále doufám, že má bílá královna dá tentokrát šach mat černému králi.
A takhle je to se mnou i v životě. Neustále v něco doufám, i když mám ty nejčernější myšlenky. Černá je sice elegantní, ale já mám ráda barvy veselé, pastelové i syté. Mám ráda rozkvetlé stromy na jaře, jásavé louky v létě a barevné listí na podzim, vše osvícené sluncem na jasně modré obloze. Barevná světla v noci. Všimli jste si, že každý byt svítí jinou barvou? Procházet nočním městem a kochat se různě barevnými okny je pro mě slast. Nemám ráda zimu. Pro mě je bezbarvá a taková nějaká... vyblitá, hovorově řečeno.
V šatníku mám spousty věcí černých, černá zeštíhluje a plnější postava v ní vypadá lépe :-) zrcadlo odpovídá, že ano, nebo je to jen psychický dopad toho, co všude čtu. Auto mám také černé, snad aby na něm nebyla vidět ta špína (vidět je stejně, ale trošičku se na pozadí ztrácí). Ale ne, řeknu pravdu, když jsem se rozhodovala mezi dvěma stejnými auty - černým a žlutým, rozhodla jsem se pro černé, protože mělo otevírací střechu :-D A co byt? Už jsem tady o pár lapáliích s mým bytečkem psala... Je barevný. Černou mám sedačku a koberec. Obojí bylo hodně zlevněné a já to nutně potřebovala. Byla to obrovská chyba :-/ Je tam všechen prach vidět. A protože jsem bordelář, snažím se v bytě mít přírodní barvy, pokud možno ne lesklé povrchy a doplňky co nejveselejší, z čistě praktických důvodů. Jedním z důvodů je již zmíněný prach a druhým je, že ve smutném bytě by mi bylo smutno. Taky mám ráda teplé barvy, jsem zmrzlina, takže v modré studené ložnici bych asi umřela na podchlazení. Chtěla bych růžový obývák doplňený šedou a bílou, ale to neprošlo. Ložnice je podle mého: zelená (přibyla výrazná oranžová deka) s fialovými malůvkami na zdi a hnědou postelí a podlahou a zítra se bude trošku stěhovat, tak jsem zvědavá, jak to dopadne.
Takže černá? Pouze na oblečení a autě, jinak děkuji, ale dám si jinou barvu... Ale černá růže a ještě od Kamila Střihavky... To je úplně jiné kafe ;-)

Zdroj: www.youtube.com
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lenka Lenka | Web | 15. srpna 2012 v 14:29 | Reagovat

Mám ráda černé komponenty v bytě, jako právě sedačky, kuchyňské linky...akorát vždycky, když projevím tenhle svůj názor, tak mě někdo setře tím, že je to nepraktické. Možná je, ale v kombinaci s barvami jako zelená, červená, šedá je to prostě paráda. :D

2 Bev Bev | Web | 21. srpna 2012 v 7:40 | Reagovat

Také mám ráda barvy, nejraději vínovou, ale dá se říct, že vlastně všechny. A černou, jak říkáš, především na oblečení. I když výrazný černý vzor na bílé vypadá velmi dobře. :-)Mám tak otapetovanou ložnici. Vlastní dílo....smím-li se pochlubit! :-D  ;-)

3 mengano mengano | Web | 21. srpna 2012 v 15:08 | Reagovat

Černou ve svém okolí moc nemusím. Jen jednou jsem si pořídila tmavý nábytek do obýváku a pak jsem si dost dlouho rvala vlasy ;-) Prach byl vidět i když jsem zrovna uklidila. Už nikdy více. Příště jsem už podobnou chybu neudělala. Mám ráda teplé barvy, jsem taky zmrzlík. Zima, obzvlášť pokud je delší, mi navozuje depresivní stavy. K životu potřebuju sluníčko, světlo, teplo a barevné kytky. :-)

4 Vendy Vendy | Web | 26. srpna 2012 v 10:08 | Reagovat

Pěkné povídání o černé, ale vlastně je to povídání o barvách jako takových. Tohle téma týdne muselo být hodně zajímavé nebo hodně nudné. Sama nevím, co bych na tohle napsala...
Ale barevné povídání se pěkně četlo. Docela mě zaujala představa obývacího pokoje s barvami, jaké jsi uváděla. Ona by byla hezká i růžová s tmavě hnědou - tedy tmavě hnědý nábytek.
A zelená v ložnici je taky dobrá volba, je podobná barvě modré, ale méně studená. 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama